YouLead

  • subject: Doświadczenie użytkownika systemu do marketing automation
  • TAGS: UX/ UI Design, Usability, Strategy

Poprawiliśmy doświadczenie użytkownika systemu do marketing automation

 

Piękne jest lepsze

 

Usprawnienie sposobu korzystania z systemu nie wystarczy, aby zdobyć serca użytkowników. Dlatego zaprojektowaliśmy szatę graficzną, która zmieniła nudny system a atrakcyjne narzędzie.

 

Challenge:

Youlead jest marką oferującą system do automatyzacji marketingu, który został stworzony w oparciu o wiedzę ekspercką jego założycieli. Głównym wyzwaniem było uproszczenie sposobu korzystania z systemu, który okazał się być zbyt skomplikowany dla indywidualnych użytkowników. Dodatkowym celem projektu było stworzenie atrakcyjnego i intuicyjnego języka wizualnego.

Kluczowe rezultaty:

  •  Odświeżona szata graficzna, atrakcyjna dla indywidualnych użytkowników.
  • Poprawiona użyteczność systemu, dzięki uproszczeniu sposobu korzystania.

Proces:

W trakcie procesu braliśmy udział w serii spotkań z zarządem oraz ekspertami z firmy, aby ustalić priorytety dotyczące sposobu działania systemu i przygotować strategię jego przyszłego rozwoju. Przeprowadziliśmy testy z użytkownikami, korzystającymi dotychczas z tego systemu, aby poznać ich potrzeby i oczekiwania. Na tej podstawie przygotowaliśmy kilka koncepcji, które zostały przepracowane warsztatowo. Zaprojektowaliśmy klikalny prototyp, który umożliwił przetestowanie zaproponowanych koncepcji. Finalnym produktem procesu były zaprojektowane poszczególne funkcjonalności i finalny design systemu.

 

UX/ UI Design  Usability Strategy

 


 


 

Skontaktuj się z nami:
Your email address will not be published.